Урок-проект у 2 класі
Тема:
Осінь.
Осінні місяці. Ознаки живої та неживої природи
Мета
проекту: учити спостерігати та встановлювати
взаємозв’язки в природі, визначати головне під час спостережень, працювати з
науково-популярною літературою; ознайомити учнів з осінніми місяцями; розкрити
походження назв місяців осені; вчити описувати красу природи восени та
позитивні емоції, які вона викликає; розвивати уяву, фантазію, мовлення,
спостережливість, пам’ять; виховувати любов до природи.
Обладнання: малюнки, виставка книг та довідкової
літератури про природу, П.
І. Чайковського «Пори року. Жовтень. Осіння пісня», мультимедійна система,
стінгазета.
Тип
уроку: урок-проект
ДИДАКТИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРОЕКТУ
Тип проекту: груповий.
Тип за тривалістю виконання: середньостроковий.
Тип за результатом діяльності:
інформаційно
– дослідницький.
Провідна
проблема: вдосконалення мовлення учнів, розвиток
творчої уяви, уміння працювати з різноманітною літературою.
Спосіб вирішення проблеми: бесіда з
батьками, робота з додатковою літературою, спостереження.
Освітній продукт: презентація, стінгазета «В світі
цікавого», малюнки за власними спостереженнями.
Учасники
проекту: учні 2 класу, класний керівник Таточенко С. Л.
Хід уроку
І. Організація
класу
Дзвоник вже
сигнал нам дав.
Працювати час
настав.
Працюй
наполегливо, швидко, старанно,
Щоб кожна
хвилинка не втратилась марно.
-
Спочатку сідають дівчатка, потім –
хлопчики.
ІІ. Повідомлення
теми і мети уроку
-
Сьогодні у нас урок незвичайний. Ми будемо створювати проект з теми «Осінь. Осінні
місяці. Ознаки живої та неживої природи»
ІІІ.
ЕТАПИ РОБОТИ НАД ПРОЕКТОМ:
І Підготовчий етап
Визначення та обговорення з учнями теми
та завдань проекту. Шляхом мозкового штурму з учнями обговорили ідеї різних
проектів. Виявили найактуальніші і цікаві теми.
Найбільш вдалою та цікавою темою для
школярів виявилася тема, пов’язана осінніми місяцями, а тому і вирішили
працювати над цим.
У чому полягає
задум?
|
Для чого це
потрібно?
|
Зібрати
інформацію про особливості осінніх місяців, провести спостереження в природі.
|
Виховувати
любов до природи, рідного краю, екологічну культуру. Розвивати пізнавальні
здібності учнів.
|
ПЛАНУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ:
Разом з дітьми обговорили, над якими
саме питаннями будемо працювати, спланували дії учнів, обрали форми роботи,
визначили засоби представлення інформації.
Картка-підказка «Наш проект»
Наш проект
називається
|
«Осінні місяці.»
|
Що ми хочемо
зробити?
|
Зібрати
інформацію з різних джерел.
|
Що буде
головним результатом?
|
Повідомлення,
малюнки, усний журнал, презентація
|
До кого ми
будемо звертатися?
|
До
бібліотекаря, вчителів, батьків.
|
Нам треба
прочитати книги
|
Казку про
осінь, вірші про осінь, прислів’я та приказки й народні прикмети про осінні
місяці
|
ІІ
Початок роботи над проектом
Створення творчих груп: «Всезнайки»,
«Чомучки», «Екологи».
Назва групи
|
Прізвища дітей
|
«Всезнайки»
|
Романюк Д.,
Косік В., Смицька Ю., Амс Н.,
|
«Чомучки»
|
Галушка Т.,
Гузь А., Безпалько О.
|
«Екологи»
|
Таточенко Ю.,
Цишенко І., Ляховська О.,
|
Постановка конкретних завдань
1-ша група:
збирає матеріали про особливості природи
восени, про походження назв місяців, готує презентацію.
2-га група: готує
матеріал про народні прикмети про осінні місяці, готує стінгазету.
3-я група:
шукає матеріали про екологію, створює
усний журнал «Дбаймо про екологічну культуру».
ІІІ Робота над планом проектної
діяльності
1.
Збір
даних з використанням різних джерел інформації. Проведення спостережень.
2.
Аналіз
та обробка зібраних матеріалів.
3.
Проведення
спостережень у природі.
4.
Підготовка
та проведення творчого звіту групи.
5.
Оформлення
звітів.
ІV Презентація проекту
Під час презентації кожна група
демонструвала свій матеріал і звітувала про внесок кожного учасника.
1.
Звіт
1 групи
2.
Звіт
2 групи
-
Загадки
Знов лункий шкільний дзвінок
Нас покликав на урок.
Як цей місяць звати?
Прошу відгадати.(Вересень)
• Кличуть нас ліси, поля, сади
Дозбирати осені плоди.
Іздерев спадає листя жовте,
То землею ходить місяць...(жовтень).
• Крапле знеба, дахів, стріх.
Дощ холодний, перший сніг.
Почорнів безлистя сад.
Що за місяць? (Листопад).
-
Прислів’я
Вересень красне літо проводжає, а золоту
осінь зустрічає.
Вересень місяць добре годує, овоч
смачненький дітям дарує.
- Народні прикмети:
1. Чим
сухіший і тепліший вересень, тим пізніше прийде зима.
2. Грім
у жовтні – на малосніжну, м’яку, коротку зиму.
3. Комарі
в листопаді – м’яка зима.
4. Пізній
листопад – до суворої та затяжної зими.
- Ребуси
3. Звіт 3 групи
Усний журнал
«Дбаймо про екологічну культуру»
Рятуємо землю,
А потім рятуємо небо,
Адже небо без птахів - не небо!
А земля без звірів - на землі!
Рятуємо мрії. Рятуємо ніжність.
Від кого рятуємо? Від себе!
Поки ще не пізно і можна хоч щось зробити.
Все на землі потрібно берегти
І птаха, і звіра і оту тваринку
Не чванься тим, що цар природи ти
Бо врешті ти - лише її частина.
Отже, будемо разом любити і берегти нашу природу,
бо ми є її частинкою. І від нас з вами залежить, якою буде наша земля -
квітучим садом чи голою, без життєвого пустинею.
VІ. Підсумок уроку.
1.
Інтерактивна вправа
«Гірлянда асоціацій»:
Осінь
|
2.
Висловлення
вражень учень від уроку.
Вправа «Мікрофон»
-
Мені
цікаво було дізнатися про …………… .
-
Після
уроку я обов’язково прочитаю про
……… .
-
Найбільшим
відкриттям для мене було ………… .
3. Чи справдилися ваші очікування від уроку?
(Учні сигналізують
сигнальними картками)
-
Ви гарно
підготувалися до уроку, зібрали багато цікавого матеріалу і зразково
представили. Погляньте, яку ми книжку створили завдяки вашій наполегливій
праці. Щиро дякую вам за вашу роботу.
Комментариев нет:
Отправить комментарий