понедельник, 4 ноября 2013 г.


Тема. Утворення двоцифрових чисел з десятків і одиниць. Дії над одиницями вимірювання часу. Розв´язування задач на дві дії.
Мета: формувати в учнів уміння утворювати двоцифрові числа з десятків та одиниць; повторити одиниці вимірювання часу, вчити перетворювати їх та виконувати арифметичні дії над ними; вдосконалювати обчислювальні навички, вміння розв´язувати задачі.
Обладнання:малюнок космічного корабля (геометричний матеріал), фігури до валеологічної хвилинки,зірки,комп´ютери,катки для самостійної роботи

Тип уроку: урок -подорож

Хід уроку
І. Організація класу
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми відправимося у подорож у космос. Під час подорожі ми відвідаємо найгарніші і найцікавіші зірки. Щоб наша подорож була вдалою девізом нам будуть слова
Думаємо – швидко!
Відповідаємо – чітко!
Сидимо – правильно!
Пишемо – красиво!
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.     Робота з геометричним матеріалом
Для подорожі нам потрібен корабель. Назвіть геометричні фігури, які використали для будівництва корабля. Чи можна ці фігури назвати одним словом? Чому? Виділити підмножини. Скільки елементів містить кожна підмножина?
1.     Математична розминка
Перша зірка, на якій зробив зупинку наш корабель. Жителі цієї планети підготували нам завдання.
-Назвати п´ять послідовних чисел, починаючи від числа 37
-Назвати найбільше одноцифрове число
-Назвати найменше двоцифрове число
-Зменшуване 37, від´ємник 5.Знайти різницю
-Перший додано 25, другий доданок 5. Знайти суму.
-Назвати числа третього десятка, сьомого десятка
2. Гра «Мовчанка» (відповіді показують сигнальними картками)
 Обчислити
     23 + 6              18 – 8             63 – 3            79 - 4
31   7              82 + 4             30 – 20          40 + 50

3.Каліграфічна. 2хв.
Визначити закономірність, продовжити ряд чисел
1  3  5  7      17
4. Валеологічна хвилинка. 1 хв.
Біг очима за стрілкою
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Жителі наступної зірки хочуть дізнатися, чи вміємо ми утворювати двоцифрові числа з десятків і одиниць

ІV. Вивчення нового матеріалу
1. Робота з підручником
а) виконання завдання №27 , с.8 (з коментуванням)
б) виконання завдання №28 (за зразком у підручнику)

2. Порівняти
 2 дес. 6 од. _ 62         53_35      84_64
 4 дес. 2 од. _ 47         38_57      47_36

Фізхвилинка.

V. Розвиток математичних умінь

А жителі цієї планети захворіли. Їм треба терміново випити ліки, а вони не можуть порахувати, скільки їх є . Давайте допоможемо їм.
1.Завдання №30 (усно)
Учні визначають, скільки пігулок у кожному наборі. Визначають, що в одній пластинці 10 пігулок ( 1 дес.), а окремі пігулки – розряд одиниць.

2.Дії над одиницями вимірювання часу
Скільки ж часу вже минуло від початку нашої подорожі? Давайте згадаємо, у яких одиницях вимірюється час. А зараз давайте виконаємо дії з одиницями часу.
1 доба + 3 год        3 доби + 4 доби         10 год + 14 год
1 доба – 4 год        1 тижд + 2 доби         1 тижд – 5 діб

3.Жителі наступної зірки дуже люблять читати. Але не можуть порахувати книжки. Хто хоче допомогти їм?

Розв´язування задачі №34
а)самостійне читання задачі;
б)аналіз задачі;
-Про що йде мова у задачі?
-Скільки книжок прочитав Олег?
-Скільки книжок прочитав Сашко?
-Скільки книжок прочитав Мишко?
-На скільки дій задача?
-Про що дізнаємося у 1 дії?
-Якою дією?
-Прочитайте відповідь на перше питання задачі?
-Як дізнатися, скільки книжок прочитав Мишко?
-Якою дією ми це дізнаємося?


VІ. Закріплення вивченого матеріалу
 1.Інтерактивна гра «Самоучка»


2.Самостійна робота


І В-т
1.Розв´язати приклади
80 +7        64 - 4
68 – 8       38 - 8
34 – 4       25 - 5
52 + 5       30 +9
2.Задача
В одній коробці лежало 12 олівців, а у другій – на 5 більше. Скільки олівців у другій коробці? Скільки олівців у двох коробках разом?
ІІ В-т
1.Розв´язати приклади
60 + 9       89 - 9
54 – 4       42 - 2
27 – 7       97 - 7
53 + 4       20 + 8
2.Задача
У Оленки було 12 книжок, а у Сергійка – на 4 більше. Скільки книжок було у Сергійка ? Скільки книжок у Оленки і Сергійка разом?
VІ. Підсумок уроку

-Наша подорож закінчується, космічний корабель прибуває на місце призначення.  Сюди він привіз тих дітей, хто найкраще працював під час подорожі. Хто був уважним, старанним і завжди приходив на допомогу своїм однокласникам.

VІІ.Домашнє завдання
С.10,№35,36


Комментариев нет:

Отправить комментарий