Конспект уроку читання у 2 класі
Тема:Урок
позакласного читання. Узагальнення знань дітей про народні казки.
Мета:збагатити дітей
знанням нових казок; навчити переказувати їх зміст, працюючи в парах, групах;
розвивати інтерес до самостійного читання казок, формування умінь їх відшукувати,
читати, запам’ятовувати зміст, героїв; навчати аналізувати вчинки персонажів,
оцінювати їх, визначати цінності для себе
Обладнання: виставка
українських народних казок,маски героїв казок, запис мелодій казок, презентація
«Анімаційний кросворд», речі з казок
Тип уроку: урок-гра
Хід уроку
І.Організація
класу
Стали, дітки, всі
рівненько,
Усміхнулися гарненько,
Настрій на урок взяли
Й працювати почали.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти просто молодці!
ІІ.Повідомлення
теми і мети уроку
Вітаю вас, любі діти! Скажіть, а ви вірите у дива? А казки читати
любите? Дуже добре! Скажу вам по секрету, що казки люблять читати не лише діти,
а й багато дорослих.
Отож, сьогодні ми помандруємо до Країни казок .У цій країні ви зустріне
своїх улюблених героїв
Казки,
казки... У світі їх багато.
В них
мрія людства, мудрість поколінь.
То ж
розгорніть сторінку в будень чи у свято
І
почерпніть наснагу і глибінь
Казок
народних, щоб душа прозріла
І
повернулась у дитячий вік.
Щоб
засвітилась радо, заясніла...
І
помудрішає дорослий чоловік.
ІІІ. Узагальнення і систематизація знань
учнів
1.Робота
з виставкою книжок
-
Подивіться, діти, які книжки знаходяться у нас на полиці?
-
Хто автор цих книжок?
-
Чи любите ви читати чи слухати казки?
-
Які казки вже знаєте?
-
Молодці,ви знаєте дуже багато казок. Отже, вирушаємо у нашу подорож!
2.Перша
зупинка «Довідкова»
-Давайте
згадаємо з вами, які казки ми називаємо народними?
У сиву давнину, коли люди не вміли
писати, улюблені казки передавалися з покоління в покоління «з уст у вуста».
Тому автором цих казок вважають народ, а казки називають народними. Авторська
казка має певного автора – письменника-казкаря. Казка супроводжує людину все
життя. І скільки б нам не було років, ми з задоволенням слухаємо, розказуємо
казки, віримо в них.
2.
Наступна зупинка має назву « Впізнай казку».
Вчитель
загадує загадки і вивішує до казок ілюстрації
Дід
із бабою все плачуть,
Бо спіткала їх невдача:
Мишка шкоди наробила,
Золоте яєчко їм розбила.
Бо спіткала їх невдача:
Мишка шкоди наробила,
Золоте яєчко їм розбила.
(Курочка
Ряба)
Сидить півник на печі
Їсть смачненькі калачі.
Ось лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить півень рятувати,
В лиса півника забрати.
(Котик і півник)
Я — бичок-беремлячок,
Солом'яний у мене бочок.
Із соломи дід зробив,
Бік смолою засмолив.
(Солом'яний бичок)
Солом'яний у мене бочок.
Із соломи дід зробив,
Бік смолою засмолив.
(Солом'яний бичок)
На городі що за черга?
Дід і Баба тут стоять,
Тягнуть щось поперед себе
І не витягнуть ніяк.
Казку швидко ви впізнайте,
Всіх героїв відгадайте
(Ріпка)
Це
– маленький колобок,
Утікати він мастак,
Від бабусі покотився
І у лісі опинився
То ж, малята, підкажіть
Із якої казки він утік.
Утікати він мастак,
Від бабусі покотився
І у лісі опинився
То ж, малята, підкажіть
Із якої казки він утік.
(Колобок)
3. Наступна зупинка «Математична»
Скільки звірів зустрів
Колобок у лісі ?
( 4 ).
Скільки тварин тягло
ріпку ? (3).
Скільки мешканців було
у рукавичці ? (7).
Скільки козенят було
в матері – кози ? (7 ).
Скільки яєць знесла
Курочка Ряба ? (1).
Скільки мишенят було у казці Колосок» (2)
4. Наступна зупинка «Бюро знахідок».
Крім казкових героїв, у казках обов′язково
«живуть» і чарівні речі. Вони супроводжують їх, а деякі наділені даром розуміти
свого хазяїна або навіть говорити з ним.
Впізнай, з
якої казки ця річ
1.
Рукавичка (Казка «Рукавичка»).
2.
Колосок (казка «Колосок»).
3.
Глечик (Казка «Лисичка та Журавель»).
4.
Колобок («Колобок»)
5.
Яйце («Курочка Ряба»)
6.
Соломяний бриль («Івасик-Телесик»)
5.Наступна
зупинка «Музична»
Завдання
– впізнай казку за початком
(звучать записи казок)
6.Наступна зупинка – завдання на уважність
Знайти зайве
слово.
Дід ,собачка, мишка , котик,
жабка, кабан. (Рукавичка).
Дід, собачка, ріпка,
мишка , жабка , внучка. (Ріпка).
Фізкультхвилинка
7. Наступна зупинка- «Театральна»
Інсценізація казки «Ріпка»
8.Наступна
зупинка – «Інтелектуальна»
Завдання –
розв´язати анімаційний кросворд
|
к
|
у
|
р
|
о
|
ч
|
к
|
а
|
||||
т
|
е
|
л
|
е
|
с
|
и
|
к
|
|
|
|||
|
к
|
и
|
р
|
и
|
л
|
о
|
|
||||
н
|
а
|
р
|
о
|
д
|
|
||||||
П
|
і
|
р
|
ї
|
н
|
а
|
|
|||||
П
|
і
|
в
|
н
|
и
|
к
|
||||||
р
|
у
|
к
|
а
|
в
|
и
|
ч
|
к
|
а
|
1.
Вже на радість діду й бабі
неслась «золотом» ця ряба.
(Курочка)
2.
Не було в старих дитинки,
Колихали деревинку.
Народивсь малий Івась:
Роботящий хлопець вдавсь.
(Телесик)
3.
Жив під Києвом величним
Богатир один незвичний.
Від велику силу мав:
Двадцять шкур сам підіймав!
(Кирило)
4.
Усіх казочок не злічити у світі!
Читають дорослі, читають і діти.
Їх так багато, мов осінніх
щедрот!
Склав же їх мудрий вкраїнський…
(народ)
5.
Їй табунець не мав чим помогти:
Лишив одну, поранену пташину.
А як вертав назад через степи,
То кожен скинув качечці… (пір’їну)
6.
Голосистий співунець,
На голівці – гребінець.
Завжди втрапить у біду.
Кукуріка: «Пропаду!» (Півник)
7.
В лісі тім, що біля річки
Загубив дід невеличку.
Звірів в ній жило чимало,
Тільки місця було мало! (Рукавичка)
9.Остання
зупинка на нашому уроці- «Художня»
Намалюйте
ілюстрацію до улюбленої казки
ІV. Підсумок уроку
-Ось і підійшов до
завершення наш незвичайний урок.
Хай
казок герої
Дарують
нам тепло,
І
хай добро навіки
Переможе
зло.
Казок
багато в світі
Веселих
і сумних.
Але
не можуть діти
Ніяк
прожить без них.
V. Домашнє
завдання
Читати
казки інших народів.
Комментариев нет:
Отправить комментарий